Strategia podatkowa w praktyce
Strategia podatkowa w praktyce
Z dniem 1.1.2021 obowiązują nowe przepisy w uCIT obligujące podmioty o przychodach rocznych ponad 50 mln euro oraz podatkowe grupy kapitałowe do sporządzania i publikacji strategii podatkowej na stronie internetowej w terminie 12 miesięcy od zakończenia roku podatkowego.
W strategii ujawnia się wiele wrażliwych informacji. Jakie informacje i w jaki sposób je przedstawić, aby zadośćuczynić nowym regulacjom, a jednocześnie ujawnić tylko wybrane informacje – odpowiedzi na powyższe zostaną omówione podczas szkolenia.
Przedstawione zostaną zarówno elementy strategii podatkowej, jak i sposoby skutecznego zarządzania ryzykiem podatkowym (ang. tax compliance management).
Dodatkowo zostaną omówione kluczowe ryzyka związane z ujawnianiem informacji o realizowanej strategii podatkowej, w szczególności:
• sposób identyfikacji transakcji grupowych przekraczających 5% aktywów,
• rodzaje ujawnianych schematów podatkowych,
• sposób ujawniania restrukturyzacji.
Szkolenie dedykowane jest w szczególności do przedstawicieli działów księgowych, podatkowych oraz do członków zarządu odpowiedzialnych za jej wdrożenie.
Potrzebujesz wiedzy „na cito”? Wprowadziliśmy możliwość zakupu nagrania wideo szkolenia w cenie 250 zł netto – w celu dokonania zakupu, prosimy o wybranie w formularzu zgłoszeniowym opcji Nagranie wideo – Strategia podatkowa
dr Jarosław F. Mika
Specjalizuje się w podatkach dochodowych oraz VAT (opinie podatkowe, analizy finansowe, sprawozdawczość, dokumentacja podatkowe, przeglądy podatkowe).
Autor publikacji dotyczących problematyki prawa podatkowego (Przegląd Podatkowy, Monitor Podatkowy) oraz książek takich jak (między innymi):
- „Raje podatkowe. Procedura należytej staranności. Obowiązki w cenach transferowych.” (C.H. Beck, 2022),
- „Podmioty powiązane. Obowiązki podatkowe. Raportowanie transakcji grupowych.” (C.H. Beck, 2022),
- „Zarządzanie ryzykiem podatkowym w cenach transferowych. Obowiązki i ryzyka sprawozdawcze” (C.H. Beck, 2020),
- „Ceny transferowe. Komentarz do rozporządzeń. Metody szacowania i analizy cen transferowych. Obowiązki sprawozdawcze. Schematy podatkowe MDR. Przykłady.” (C.H. Beck, 2019, wydanie 2 w 2021 roku),
- „Ceny transferowe. 259 wyjaśnień i interpretacji” (Wolters Kluwer, 2018),
- „Podatkowe aspekty działalności w specjalnych strefach ekonomicznych” (Unimex, Wrocław 2012).
Uczestnik prac Komitetu ds. Podatków w Krajowej Izbie Gospodarczej w kadencji 2021 – 2025.
Członek Państwowej Komisji Egzaminacyjnej do Spraw Doradztwa Podatkowego (kadencja 2022 – 2026).
Uczestnik w pracach opiniodawczo – doradczych utworzonych przez Ministra Finansów w ramach Forum Cen Transferowych (FCT) w roli eksperta w latach 2018 – 2021.
Od 14 stycznia 2021 r. członek Grupy Roboczej 10 „Wpływ pandemii COVID-19 na ceny transferowe”. Członek Komisji Konkursowej III Edycji (2016/2017) konkursu na najlepszą pracę magisterską w zakresie prawa podatkowego organizowanego przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych.
Paweł Rosiński
Doradca podatkowy nr 13 408. Starszy konsultant podatkowy w Instytucie Cen Transferowych, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Praktyk prawa podatkowego zwłaszcza w zakresie podatków dochodowych oraz podatku od nieruchomości.
Prelegent na szkoleniach z zakresu cen transferowych, schematów podatkowych, podatku u źródła. Ponadto specjalizuje się w tematyce raportowania schematów podatkowych (MDR).
W Instytucie Cen Transferowych odpowiada za praktykę podatku dochodowego i raportowania schematów podatkowych.
Szkolenie:
on-line
Terminy:
18.12.2023
Godziny:
10:00 – 14:00
Cena:
390 zł netto
(+ 23% VAT) / osobę
Rabat:
10% przy zapisie najpóźniej 2 tygodnie przed szkoleniem
Dodatkowe informacje:
› wydarzenie realizowane na żywo
› aktualności, zmiany, praktyczne podejście
› indywidualne konsultacje z trenerem przez dwa tygodnie po wydarzeniu
› 5 dniowy dostęp do nagrania po zakończeniu szkolenia